Nasze szkoła podstawowa i gimnazjum to miejsca:

- gdzie szanuje się osobowość każdego ucznia

- - odpowiada na jego potrzeby

- otwarte na różnorodność

- - uczące samodzielności

- w których dzieci uczą się z przyjemnością

- - nie boją się popełniać błędów

- - nie wstydzą się prosić o pomoc

- gdzie uczeń czuje się bezpiecznie

- - jest częścią grupy, nie tracąc swojej autonomii

Chcemy, żeby nasi uczniowie mogli się kształcić w sposób dla siebie najlepszy i w odpowiednim dla nich tempie, chcemy umożliwić im przyswajanie wiedzy w sposób jak najmniej stresujący, chcemy dać im szansę na odkrycie własnych talentów i ich rozwój, chcemy

odnaleźć ziarno złota tkwiące w każdym dziecku.

Prowadzimy szkołę niepubliczną. Pomagamy organizować edukację domową. Zapewniamy dzieciom udział w warsztatach przedmiotowych, realizujemy zajęcia rozwijające wyobraźnię, uzdolnienia i kreatywność, wpieramy w trudnościach. Opracowujemy profile kompetencji i indywidualne programy nauczania.

Proponujemy pomoc psychologiczno-pedagogiczną w postaci terapii pedagogicznej i konsultacji psychologicznych. W razie potrzeby, zapewniamy udział w zajęciach usprawniających i integracyjnych.

Prowadzimy nauczanie indywidualne dzieci, które z powodów zdrowotnych nie mogą uczęszczać do szkoły. Korzystamy z technologii komunikacyjnych i informacyjnych, realizujemy zajęcia online na platformie edukacyjnej.

Ściśle współpracujemy z rodzicami w zakresie określenia celów i realizacji indywidualnych programów edukacyjnych i terapeutycznych.

Realizujemy podstawę programową MEN, prowadzimy egzaminy klasyfikacyjne i końcowe, wydajemy świadectwa.