Projekt edukacyjny
Uczniowie pracują metodą projektu edukacyjnego. Uczą się w działaniu, zgodnie z zasadą Konfucjusza: Powiedz mi a zapomnę, pokaż mi a zapamiętam, pozwól mi zrobić a zrozumiem.
Praca metodą projektu edukacyjnego umożliwia nie tylko rozwijanie wiedzy i umiejętności przedmiotowych, ale przede wszystkim kompetencji kluczowych dla przyszłego funkcjonowania w społeczności. Nauczyciel kreuje sytuacje edukacyjne, określa zadania i ramy działań, wskazuje cele. Służy uczniom radą i pomocą. Takie warunki sprzyjają samodzielności i kształtują odpowiedzialność za efekty pracy nie tylko własnej ale także innych członków grupy. Kreują pozytywne postawy i rozwijają zainteresowania.

Nauczanie na odległość
Jesteśmy szkołą otwartą na innowacje – nie tylko w świecie technologii, ale i w odniesieniu do procesów uczenia się i nauczania. Dlatego nie stoimy w opozycji do cyfrowego świata, w którym uczniowie funkcjonują przecież na co dzień, ale mądrze korzystamy  z dobrodziejstw nowych technologii. Dzięki takim działaniom przekaz do ucznia może być spersonalizowany, a nauka -  atrakcyjna, bardziej efektywna. Potwierdził to sukces realizowanego przez nas projektu innowacyjnego  „Nowy model nauczania uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi i nauczanych indywidualnie”, uznany przez ekspertów za najlepszy projekt edukacyjny.
W naszej szkole uczniowie mogą uczestniczyć w zajęciach online, które odbywają się na platformie edukacyjnej, gdzie uczeń ma bezpośredni kontakt wzrokowy i słuchowy z nauczycielem. Takie zajęcia odbywają  się również w kilkuosobowych grupach.

Tutoring
Nauczyciel pełni rolę tutora – przewodnika, który inspiruje, wzbudza ciekawość świata. Kreuje warunki optymalne do nauki i stymulowania rozwoju, wyznacza ramy i określa zadania. Służy pomocą i radą. Nauczyciel pomaga odkryć i rozwijać mocne strony ucznia, w oparciu o które uczniowi łatwiej będzie planować dalszą edukację, która zapewni mu jak najlepszy start w przyszłość.